בדיקות מומלצות

זה הזמן לקבוע תור לבדיקת השקיפות העורפית. את יכולה לבצע את הבדיקה בהקדם או לדחות אותה לשבוע 13 ולבצע שקיפות וסקירת מערכות מוקדמת ביחד בבדיקה אחת. שימי לב שלאחר שבוע 13 ו- 6 ימים לא ניתן לבצע בדיקת שקיפות עורפית. בסמיכות לבדיקת השקיפות העורפית ניתן לבצע סקר ביוכימי מוקדם.

הבדיקה המשולבת של שקיפות עורפית וסקירת מערכות מוקדמת, הינה ייחודית למרפאה של פרופ' גינדס. התשלום עבור הבדיקה המשולבת הוא כמחיר סקירת מערכות. בדיקת השקיפות העורפית ניתנת לך כשירות ללא תשלום נוסף. כך, באמצעות הבדיקה המשולבת, תחסכי זמן וכסף.התפתחות העובר

העובר ממשיך לצמוח, אורכו כ- 3 ס"מ ומשקלו כ- 4 גרם. רוב אברי העובר נוצרו בתקופה המוקדמת של התפתחותו, האמבריונלית, וכעת עליהם לגדול ולהתפתח. כך גדלים ומתפתחים הידיים והרגליים, העיניים וגם הלב הפועם והמזרים דם, המוח, הכבד, הכליות, הריאות והמעיים. בכל יום אפשר להבחין בתמורה נוספת אצל העובר, כמו אצבעות שמתחילות להפרד זו מזו בכף היד וציפורניים קטנות שלפתע צצות (אפשר לראות זאת רק במיקרוסקופ). בשבוע זה גם מתחילות להופיע תנועות בליעה ראשונות אצל העובר. אמנם המזון שלו מגיע מהשליה אבל עליו להתאמן לקראת החיים בחוץ ולפיכך הוא בולע את מי השפיר.

 


השפעת ההריון עליך

בשבוע זה הרחם ממלא את כל האגן ובקרוב יתחיל לבלוט החוצה. את כבר חשה בגבעה קטנה, אך ככל הנראה איש מלבדך ומיודעי דבר לא יחוש בכך. בשלב זה עלית בכ- 650 גרם במשקל. עליית המשקל המינימלית הזו נחלקת לפי החישוב של – 5 גרם משקל העובר, 20 גרם משקל שליה, 30 גרם מי השפיר, 140 גרם ברחם, 45 גרם בשדיים, 100 גרם דם, ו- 310 גרם מאגרי שומן (בממוצע כמובן. זה בסדר לעלות קצת יותר או קצת פחות).

התקופה הזו רגישה עבורך ועבור העובר שאת נושאת, לכן הימנעי ממגע עם ילדים חולים, בעיקר אם הם לא ילדייך. אם אחד מילדייך חולה, חבקי ונשקי את גבו ועורפו וכך תקטיני את סיכויי ההדבקה שלך. ראי פירוט על רפואה מונעת בקישור דברים שכדאי לדעת לפני ההיריון