בדיקות מומלצות

ניתן לעשות בדיקת שקיפות עורפית או לחלופין בדיקה משולבת של שקיפות עורפית וסקירת מערכות מוקדמת, שירות ייחודי למרפאתי. נשים הנמצאות בקבוצת הסיכון יכולות לבוא לבדיקת אקו לב עובר מוקדם. בדיקה בשבוע כה צעיר היא ייחודית למרפאתי.התפתחות העובר

אורכו של עוברך השבוע הוא כ- 7 ס"מ ומשקלו כ- 25 גרם. רוב האיברים של העובר כבר נוצרו בתקופה האמבריונלית, ומשלב זה עליהם לגדול ולהתפתח. בבדיקת האולטרסאונד ניתן להדגים את אברי העובר, אפשר לספור את אצבעות כף היד ואף לקבוע את מין העובר. איבר המין של העובר נראה כגליל מאורך. אם הגליל פונה כלפי מעלה כשהעובר שוכב על גבו, הרי זהו בן, ואם הוא במקבל לגוף כלפי הרגליים הרי זוהי בת. אם עד עכשיו התלבטתם בשמות יוניסקס, זה הזמן להתחיל לגלגל רעיונות לשמות בהתאם למין העובר שלכם. 

 


השפעת ההריון עליך

ברוכה הבאה לתקופה הכי יפה של ההיריון. השליש הראשון מאחוריך, הבחילות כבר מתחילות לחלוף, הגוף מתעגל בקימורים קטנים, רכים ויפים. העלייה הגדולה במשקל טרם הגיעה. את יכולה פשוט ליהנות.

ובכל זאת ננצל את הזמן על מנת ללמוד משהו חשוב, והפעם על שרירי רצפת האגן. רצפת האגן מורכבת משרירים שאחראים על הסוגרים (שתן וצואה) ועל החזקת כל אברי האגן במקום. זהו מעין ערסל גמיש. במהלך ההיריון העומס על שרירים אלו הולך ועולה, ולקראת הלידה הם נעשים גמישים וארוכים יותר. כדאי מאוד להתחיל לתרגל את רצפת האגן על מנת לשמור על בריאותה, למנוע בריחת שתן בהמשך ההיריון, ולהקטין את הפגיעה ברצפת האגן לאחר הלידה. לפרטים נוספים: תרגול רצפת האגן.