בדיקות מומלצות

אם החלטתם לבצע דיקור מי שפיר זה זמן מצוין לכך. מומלץ לתאם תור לסקירת מערכות שניה לשבוע 24-22. אם בחרתם שלא לבצע דיקור מי שפיר רצוי לתאם את סקירת המערכות לשבוע 22, כך שאם יהיה ממצא חריג עדיין תוכלו לבצע דיקור מי שפיר לפני שבוע 24.

 

התפתחות העובר

העובר מגיע לאורך של 15 ס"מ ולמשקל של 240 גרם. בעקבות קפיצת הגדילה שלו, החל משבוע זה כבר לא ניתן יהיה למדוד את אורכו של העובר, מראש עד זנב, מאחר והוא גדול ולא נכנס כולו במתמר האולטרסאונד. בבדיקות האוטרסאונד ימדדו את גודל איבריו השונים של העובר, הראש, הבטן והרגל. בבדיקה זו נוודא שהגדלים תואמים את שבוע ההיריון ונחשב את משקל העובר על פי נוסחה.


השליה גדלה ומתפתחת וכעת היא מעבירה חומרים לעובר ביתר קלות. עד כדי כך בקלות שגם מזהמים ווירוסים עלולים לעבור דרך השליה בהצלחה יתרה בהשוואה לתחילת ההיריון. לפיכך יש להקפיד ולהתרחק מחולים, ולשמור על היגיינת ידיים.השפעת ההריון עליך

הרחם גדל ומגיע כמעט עד הטבור. הלב שלך עובר יותר קשה. עליו לספק בנוסף לגוף שלך, גם את הרחם, השליה והעובר. בשיאו הלב יגיע לעליה של 50% בתפוקה. זה בהחלט מרשים. כאילו שאת כל הזמן עושה פעילות גופנית. לעיתים תחושי דפיקות לב מהירות למשך כמה שניות שיחלפו באופן עצמוני. ברוב המקרים הן אינן מדאיגות, רק לא נעימות.