בדיקות מומלצות

מומלץ לבצע בדיקת דם לחלבון עוברי.
מומלץ לשקול ביצוע דיקור מי שפיר. זו התלבטות מאחר ולבדיקה זו יתרונות גדולים אך גם חסרונות. בעבר עיקר המטרה של הבדיקה היה איתור של תסמונת דאון, שהיא התסמונת השכיחה ביותר באוכלוסייה. כיום, מדע הגנטיקה התקדם מאוד, ובבדיקת דיקור מי שפיר בודקים מאות תסמונות גנטיות. על מנת לקבל החלטה מושכלת את מוזמנת לקרא את המאמר על גנטיקה והיריון באתר זה. כמו כן מומלץ להתייעץ עם רופא הנשים המטפל או גנטיקאי. כל אישה הרה זכאית לייעוץ גנטי.התפתחות העובר

אורכו של העובר 13-11 ס"מ ומשקלו כ- 142 גרם. בשבוע האחרון הוא אמנם עלה במשקל ב-50%, אך הוא עדיין קטנטן ועדין מאד. העור של העובר דקיק ושקוף ודרכו עוברים נוזלים מגוף העובר לתוך מי השפיר. כמות מי השפיר גדלה בהדרגה עד שבוע 21 ואז יורדת לאיטה. למי השפיר חשיבות רבה בכך שהם מאפשרים את התפתחותו התקינה של השלד, מגנים מפני חבלות, שומרים על טמפרטורה. בנוסף יש למי השפיר גם תפקיד תזונתי קל בשביל העובר. מי השפיר מכילים חומרים מעודדי צמיחה. נשימה ובליעה של מי שפיר על ידי העובר תורמים להתפתחותם התקינה של הריאות ושל מערכת העיכול העוברית. 
השפעת ההריון עליך

את עשויה לחוש שינוי באופן בו את נושמת. הגוף שלך עובר שינויים עדינים על מנת להתאים את עצמו לעובר. מאחר והעובר אינו נושם בתוך הרחם (הוא בתוך מים וללא אוויר) הרי שאת נושמת גם עבורו. החמצן שבדמך עובר דרך השליה לדם של העובר ומשם לתאי גופו. הגוף דואג שרמת החמצן שבדמך תהיה גבוהה יותר במהלך ההיריון. הצלעות שלך מעט יותר פתוחות והנשימה מעט יותר מהירה.