בדיקות מומלצות

יש לבצע בדיקת אולטרסאונד להערכת גדילה. בבדיקה זו נבדקים גם כמות מי השפיר, מיקום השליה ומנח העובר.
אם בחרתם לבצע לאולטרסאונד לשלילת מומים התפתחותיים, זה הזמן לתאם תור. בדיקת הערכת הגדילה כלולה בבדיקה זו ולכן אין צורך לבצעה בנפרד. מתוך 200 בדיקות אולטרסאונד נזהה ממצא בטרימסטר השלישי אשר לא הודגם בטרימסטר הראשון או השני להריון. ישנם מומים שמתפתחים ובאים לידי ביטוי רק בשלב מאוחר כמו מומי מוח, לב, כליות והפרעות משמעותיות בגדילה. לעיתים מזהים בשלב מאוחר ממצא אשר בטעות או בשל מגבלה טכנית לא הודגם קודם לכן.
לפרטים נוספים על הבדיקה בטרימסטר השלישי:


התפתחות העובר

העוברית הממוצעת שוקלת 1385 גרם והעובר הממוצע שוקל 1440 גרם. בשלב זה הם מתחילים לצבור שומן, כזה שהופך אותם לממש חמודים. העובר כבר גדול אז תנועותיו מורגשות היטב, ועדיין יש לו מספיק מקום להשתוללות ובשלב זה אפשר לראות את הבטן שלך רוקדת. פתאום יזדקרו להן בליטות קטנות באחד מצדי הבטן, כשהעובר ישלח יד או רגל. עצמת הבעיטות הולכת וגדלה.


השפעת ההריון עליך

נותרו לך עוד כ- 10 שבועות בהם תעלי כחצי קילו לשבוע. ככל שמתקרב זמן ההריון תרגישי גדולה ומסורבלת יותר. זה טבעי. מאז תחילת ההריון, העליה במשקל בשבוע זה היא כשל 8500 גרם הנחלקים בין 1500 גרם משקל העובר, 430 גרם משקל השליה, 750 גרם מי השפיר, 600 גרם הרחם, 360 גרם של עליה במשקל השדיים, 1300 גרם בדם, 3480 גרם בבצקת, 3480 גרם במאגרי שומן. הסרבול הגופני מקשה על מציאת התנוחה המתאימה בשינה. נסי למצוא זווית שמתאימה לך ולהיעזר בכריות. מבחינת התזמון, הזמן בו את רוצה ומוכנה ללכת לישון לא בהכרח חופף את רצונותיו העצמאיים של העובר שלך. אם דווקא כשאת עוצמת עין ראשונה העובר מתחיל להשתולל בפראות – אין מה לעשות ובסוף שניכם תרדמו.